Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)
FİYAT
KARAT
METAL
TAŞ
ARA

Zümrüt Yüzük

Yüzyıllar boyunca göz kamaştıran zümrüt her takıya verdiği muhteşem ihtişamı yüzüklere de katarak sizlere sunuyor.

Doğada bulunan her yeşili içinde barındıran ve aşk taşı olarak da bilinen zümrütler tarih boyunca hükümdarların, kraliyet ailelerinin tercihleri arasında olmuştur. Hemen hemen her takıda yer alan zümrütler en çok tercih edilen takılardan biri olan yüzükler ile birleşince de göz kamaştırıcı bir hale gelmektedir.

Zümrüt yüzük taşların en hassas olanıyla oluşturulmuş bir yüzüktür. Çok değerli bir maden olan zümrüt bir o kadar da narin ve hassastır. Zümrüt yüzükkullanırken yüzüğünüze fazlasıyla özen göstermelisiniz. Bu nadide taş kolayca çizilebilen bir yapıdadır. Zarar görmemesi için kullanmadığınız zamanlarda da başka maddelere değmemesine özen göstermelisiniz. Ayrıca zümrüt ateşe, ısıya dayanabilen bir yapıda olmadığından yüzüğünüzü bu ortamlardan da korumaya özen göstermelisiniz. Aksi halde zümrüt yüzüğünüzün eşsiz yeşili zarar görebilir.

Zümrüt diğer doğal taşlara göre daha az parlak olan ve daha fazla damarlara sahip olan bir taştır. Diğer değerli taşlara nazaran daha az parladığından ihtişamını arttırmak için çeşitli maddelerle yağlanarak parlaklığı arttırılır. Zümrüt yüzük alırken unutmamalısınız ki taşın boyutu büyüdükçe ihtişamı da artacaktır. Zümrüt bir yüzük ile davetlerin prensesi olabilir ve göz kamaştırabilirsiniz. Yaşama sevincini arttırdığı söylenen zümrüt ile yapılmış yüzüklerle ihtişama bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Pırlanta Zümrüt Yüzük Modelleri

Güzelliğine önem veren ve ihtişama düşkün bayanların genellikle tercih ettiği yüzük pırlanta zümrüt yüzük modelleri olmaktadır. Sonsuzluğun taşı olan pırlanta ile ihtişamın taşı olan zümrüt bir araya geldiğinde etkileyici bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Özellikle etrafını pırlantaların süslediği ve ortasında zümrüt taşların bulunduğu yüzükler en çok göze çarpan modellerden. Özel günlerde şıklığınızı tamamlayacak pırlanta zümrüt yüzük modelleri arasından özellikle ufak taşlı olanları gündüz de kullanabileceğiniz modeller arasında. Fakat ihtişamınızla göz kamaştırmak için büyük taşlı pırlanta zümrüt yüzük modelleri tercihiniz arasında olabilir.

Pırlanta Zümrüt Yüzük Fiyatları

Yüzük üzerinde yer alan taşın büyüklüğüne göre pırlanta zümrüt yüzük fiyatları da farklılık göstermektedir. Şıklığınızı tamamlayacak bir çok model arasından bütçenizi de yormayacak olan bir yüzüğü tercih edebilirsiniz.


Zümrüt Yüzük Hakkında

Zümrüt Yüzük de aynen Yakut yüzük gibi tarihsel anlamda binlerce yıl önce hükümdarlardan, krallara tüm güçlü şahsiyetlerin ilgisine mashar olmuştur.

Yeşilin tonlarında doğanın bahşettiği zümrüt taşlardan oluşan zümrüt yüzük yeşil gece elbiselerinin tamamlayıcısı ve güç simgesi olarak kadınlara şıklık katmaktadır.

Zümrüt yüzükler renkli gözlü kadınlar için de gözlerinin güzelliğini tamamlayıcı ve güçlendirici aksesuarlar olarak da kullanılmaktadır. Zümrüt yüzükler zümrüt küpeleri, zümrüt kolyeleri zümrüt setlerinin parçaları olarak bulunabilmektedir.