Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)
FİYAT
KARAT
METAL
TAŞ
ARA

Yakut Yüzük

Her değerli taş, doğanın binlerce yıllık kusursuz işçiliğinin ürünüdür. Bu değerli taşların en özellerinden yakut ile tasarlanmış yüzükler ömürlük bir hazine gibidir.

Uçuk pembeden koyu kırmızıya uzanan geniş bir renk skalasına sahip olan 'korindum' mineralinin kırmızı tonları şeklinde tanımlayabileceğimiz yakut, göz alıcı ışık yansımaları ve canlı renkleri ile en özel değerli taşlar arasında yer alır. Tarih boyunca zenginliğin, mutluluğun ve refahın sembolü sayılan, anavatanı Güneydoğu Asya toprakları olan yakutun bir diğer ayırt edici özelliği de elmastan sonra bilinen en sert ve dayanıklı mineral olmasıdır. Dikkat çekici rengi ve parlaklığı ile özellikle siyah ve beyaz renklerdeki sade elbiseleri bambaşka bir havaya kavuşturan yakut takılar, yıllardır kadınların değişmeyen arzu nesnelerinden biri olmuştur.

Son yıllarda klasik pırlantaya alternatif olarak sıkça tercih edilmeye başlanan yakut takı çeşitleri, farklı ve iddialı bir tarza sahip olmak isteyen kadınların gözdesi. Özellikle yarı saydam ve opak renklerdeki yakut yüzük seçenekleri özel gün kutlamalarının haricinde artık söz, düğün, nişan gibi günler için de tercih edilen bir hediye seçeneği haline geldi.


Pırlanta Yakut Yüzük Modelleri

Gelelim birbirinden şık ve ihtişamlı yakut yüzük seçeneklerinin, hangi özel günler için seçilmesi gerektiği konusuna. Çevresi küçük pırlantalarla süslü, tek taş görünümündeki iri taşlı bir yakut yüzük hoş bir evlilik yıldönümü armağanı olabilir. Bunun yanında göz alıcı kırmızı taşlarla tasarlanmış bir tam tur alyans, hoş ve farklı bir düğün hediyesi olarak tercih edilebilir. Daha klasik ve nostaljik bir stile göz kırpan kadınlar için, son yıllarda son derece popüler olan; sarı altın ile kombin edilmiş damla kesimli yakut yüzük seçenekleri uygun olabilir. Pembe tonlarında taşlarla süslenmiş ve beyaz altın kullanılarak tasarlanmış yakut yüzükler ise genç ve renkli bir stilden yana olan kadınların ayaklarını yerden kesmeye yetecektir.

Pırlanta Yakut Yüzük Fiyatları

Eros Pırlanta yakut yüzük kategorisinde yer alan ve ağırlığı 0,13 – 2,35 karat arasında değişen yakut yüzük seçenekleri arasından; birbirinden farklı yaş gruplarına, tarza ve bütçeye hitap eden yakut yüzükler ile şıklığınızı en zarif şekilde tamamlayabilir, nesilden nesile aktarılacak unutulmaz bir hediye ile özel günlerinizi daha da özel kılabilirsiniz.


Yakut Yüzük Hakkında

Yakut yüzük dünyanın en değerli ve tarihsel serüveni olan yakut taşlardan oluşmaktadır. Hindistan bölgesinde çokça rastlanmıştır.

Pırlantadan sonra dünyanın en sert taşlarındandır. Mücevher sektöründe özellikle gece elbiseleri ve davetlerde kırmızı rengi ile ihtişam ve gösterişi şıklığa dönüştürmektedir.Yakut yüzükler ile aynı modelde yakut kolyeler, yakut küpeler de yakut setlerin parçaları olarak bulunmaktadır.Pırlantalı yakut set olarak düşünebilirsiniz.