Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)
FİYAT
KARAT
METAL
TAŞ
ARA

Tamtur Yüzük

Tektaş, üçtaş, beştaş derken artık üstü tamamıyla pırlanta taşlarla kaplı tamtur yüzük, sevginin ve sadakatin en zarif ifadesi.

Tamtur yüzük, son zamanlarda en çok tercih edilen alyans modellerinden biri. Ürün, alyans olarak kullanılsa da, artık bir çok bekar kadın günlük hayatta ya da akşam dışarı çıkarken bu özel yüzükle zerafetini taçlandırıyor.

Tamtur yüzük, tüm albenisiyle adeta şıklığın asil bir tamamlayıcısı. Pırlantanın tartışmasız asaleti tamtur yüzükle doruğa çıkıyor.

Tamtur Yüzük Modelleri

Tamtur yüzük ürün gamında seçenek oldukça fazla. Mücevher tasarımcıları her tarza hitap edebilecek seçenekleri yaratmış durumdalar. Giyim ve yaşam tarzı ne olursa olsun, herkes kolaylıkla kendi tarzında tamtur yüzük seçebilme şansına sahip.

Klasik tamtur yüzük , yüzüğün boydan boya pırlantalarla bezendiği oldukça çarpıcı bir ürün. Kendi içinde çeşitlilik gösteren klasik tamtur yüzük, pırlanta taşların ön planda olduğu modellerin yanı sıra, taşların derinde kullanıldığı, yüzük metal kısmının baskın kullanıldığı çeşitleri bulunuyor. Taş kesimi açısından elbette yine çeşit bol.

Spor tamtur yüzükler vitrinlerde kendine oldukça geniş bir yer buluyor. Yarı tamtur yüzük bu modellerden biri. Bu üründe, pırlanta taşlar, alyans yüzeyinin yarısını kaplıyor. Yarı tamtur, günlük hayatta spor kıyafetlerle bile kullanılabilecek sade- şık bi ürün olarak tanımlanabilir. Üzeri ilave taşlı modelleri de mevcut. Bu ürün aynı zamanda, söz yüzüğü olarak rahatlıkla değerlendirilebilir.

Altın görünümlü tamtur yüzük; klasik alyansın pırlanta taşlarla en şık uyumu yakaladığı model. Altın yüzükten vazgeçemeyenler ya da nostaljiye ilgi duyanlar için gayet makul bir tercih. Gold teması ürüne başlı başında bir ağırlık katıyor.

Taşlarına göre tamtur yüzük modellerine göz atacak olursak, bir tamtur klasiği; pırlanta taşlar ağırlıkta olmakla beraber zümrüt taşlı tamtur yüzükler de boy gösteriyor. Tamtur yüzük, tek tur taşlı olabileceği gibi iki sıra, üç sıra taşlı tasarlanmış olanları da mücevherseverlerin beğenisine sunuluyor.

Tamtur Yüzük Fiyatları

Tamtur yüzük fiyatları 1000 TL ile 10.000 TL arasında geniş bir skalada değişiyor. Kuşkusuz, fiyatı etkileyen en önemli unsur pırlantanın kaç karat olduğu. Elbette altın ağırlığı, tasarım ve işçilik de fiyat etki eden unsurlar.

Tamtur Yüzük Hakkında

Tamtur Yüzük günümüzde bayanların alyans olarak veya tektaş ile birlikte kullanmaktan hoşlandıkları yüzüklerdir. Montür kısmının çepeçevre pırlanta taşlar ile bezeli olan tamtur yüzük satın alınırken ölçüye dikkat edilmelidir. Çünkü tamtur yüzükte taşsız olan hiçbir yer olmadığından parmak ölçüsü küçültme veya büyütme işlemleri yapılamamaktadır.

Tamtur yüzüklerin karat büyüklükleri verilirken toplam karat ağırlığı verilmektedir. Yani 1ct bir tamturda eğer 25 adet taş bulunuyorsa her biri 0,04ct olan taşlardan oluştuğu anlaşılmaktadır.