Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)
FİYAT
KARAT
METAL
TAŞ
ARA

Yakut Set

Tarih boyunca büyük öneme sahip olan yakut taşı takılarla buluşunca gösterişli bir görünüm kazanmanızı sağlıyor.

Göz alıcı kan kırmızısı rengiyle büyüleyen yakut bilinen en değerli taşlardan bir tanesidir. Genellikle kırmızı olarak bilinmesine rağmen kırmızıdan eflatuna pembeye hatta kahverengiye kadar uzanan geniş renk seçenekleri sunar. Güzellik ve estetik sağlayan bu taş takılarla buluştuğunda muhteşem bir görüntüye ulaşmanızı sağlar.

Büyüleyici bir görünüme ulaşmak istiyorsanız yakutun gücünden faydalanın. Yakut set ile herkesi büyüleyebilirsiniz. Bu değerli taş ile oluşturulmuş setler size olağanüstü bir görüntü sağlayabilir. Mücevher severlerin en çok değer verdiği taşlardan biriyle güzelliğinizi tamamlayın.

Yakut elmastan sonra en sert olan değerli taştır. Osmanlı devletinde de hanımların sık sık tercih ettiği değerli taşlardan olan yakut bugünlerde yakut sethalinde göz alıyor. Bu değerli taşı kullanırken yakut set ile kimyasal maddeleri buluşturmamaya özen göstermelisiniz. Aksi halde parlaklığını yitirebilir. Ayrıca yakut her ne kadar sert bir taş olsa da yine de başka materyallerle temas ettirmemeye özen göstermelisiniz.

Bazı ülkelerde "değerli taşların efendisi" olarak bilinen yakut taşı ile oluşturulmuş bir set ile soyluluk ve asalete kavuşabilirsiniz. Koyu renk elbiseleriniziyakut set ile süsleyebilir bir anda farklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Göz alıcı güzelliğe göz alıcı bir yakut set ile ulaşın. Güzelliğe, gösterişe ulaşmak bu kadar kolayken yakut set ile göz kamaştırmaya ne dersiniz?

Pırlanta Yakut Set Modelleri

Özellikle set halinde oldukça büyüleyici bir hal alan yakutun bir de pırlantayla müthiş uyumu sonucu oluşacak görüntüyü hayal edebiliyor musunuz?Pırlanta yakut set modelleri sizleri bir hayalin içine alıyor ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor. Etrafı pırlantalarla süslenmiş yakut taşının güzelliğiyle tamamlanmış setler ile asil, gösterişli, etkileyici bir görünüm kazanacaksınız. Özellikle pırlanta ile kullanılan yakutlar oldukça değerlidirler.

Pırlanta Yakut Set Fiyatları


Pırlanta, yakut ve set kelimeleri bir araya geldiğinde oldukça gösterişli duruyor. Ama bu setlere ulaşmak çok zor değil. Pırlanta yakut set fiyatları hemen hemen her bütçeye uygun şekilde değişiyor. Tabi ki seçtiğiniz taşın büyüklüğü fiyatının belirlenmesinde önemli bir etken.

Sonbaharın taşı yakuttur. Eğer güz mevsiminde evleniyorsanız bu güçlü taşlar harika görünmenize sebep olur. En görkemli gelin setleri, etrafı taşlarla işlemiş yakut setler 'dir. Koyu renkteki bu taşın büyüsü farklı bir görünüm kazanmanıza sebep olacak