Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)
FİYAT
KARAT
METAL
TAŞ
ARA

Elmas Küpe

Değerli taşlar içinde ayrı bir yerde bulunan elmaslar, günümüzden çok önceki yıllara dayanan bir geçmişe sahiptirler. Bu tür değerli taşların takılarda kullanılması ise bu taşları daha da göz önüne getirmiştir. Elmas küpe de bu değerli takıların arasında yer almaktadır...

Yüzyıllardır her türlü takıda kullanılabilen değerli taşların arasında elmasın ayrı bir yeri vardır. Ağırlığının karatını belirlediği, çeşitli işlemler ile daha çok görsellik kazandığı özellikleri ile takılarda değerlendirilen, bu sayede de kadınlar açısından vazgeçilmez olan elmaslar, günümüzde de kendini bir takım özellikli takılarda göstermeyi başarmaktadır. Bu özellikli ürünlerin başında ise elmas küpe takısı gelmektedir.

Göz kamaştıran elmas küpe ürünleri, kadınların özel gecelerde kullandığı takıların başında geliyor. Abiye ya da gece elbisesini tamamlayan yönü ile daha çok tercih edilen, hatta bulunulan ortamda bütün ilginin kişiye odaklanmasını sağlayan elmas küpe, bu yönü ile de tercih ediliyor.

Pırlanta Elmas Küpe Modelleri

Hani iyinin iyisi, en iyilerin en iyisi olur ya... Pırlanta elmas küpe modelleri de işte bu tanıma giriyor. Zaten harika görünen elmas küpeler, pırlantalar ile bezenerek daha da ayrı bir görüntü kazanıyor. Her açıdan beğenilen ve her ortamda kendini fazlasıyla gösteren pırlanta elmas küpe modelleri, takı dünyasında estetik duygulara doğrudan hitap ediyor.

Pırlanta Elmas Küpe Fiyatları

Elbette ki her güzelliğin bir fiyatı var. Elmas küpe ürünleri içinde bir güneş gibi parlayan pırlanta elmas küpelerin de üç aşağı beş yukarı fiyatları belli... 1000 TL'den başlayarak 10.000 TL'lere varan fiyat skalasında çeşitli elmas küpe modellerinin olması, takı severlere de çok fazla çeşit sunuyor. Bu tip takılara bayılan ve bilhassa da pırlanta elmas küpe seven değerli müşteriler, maddi durumlarına ve zevklerine göre istedikleri elmas küpeyi alabiliyorlar.

Karartma işlemleri ile görselliği daha da çekici hale getirilen, üstelik altın ya da pırlantalar içinde çok şık bir estetiğe de sahip olan elmaslar, bu tip takılar için daha çok 8 karatlık olarak seçiliyor ve bu yönde işleniyor. Bizlere de bu harika ürünlerden bir tanesini seçip almak kalıyor.

Elmas Küpe Hakkında

Elmas küpe aynen diğer elmas mücevherler gibi bizlere Osmanlıdan miras kalan takı modellerimizdendir. Elmasın takılarda kullanımı ile birlikte elmas küpeler de yapılmaya başlanmış ve diğer elmas takıları tamamlamıştır. Elmas küpenin toplam elmas karat ağırlığı söylenir buradan her bir küpenin bu toplam ağırlığı yarısı olduğu anlaşılır. Elmas küpeler de dahil genel olarak tüm elmaslı mücevherler işlenirken genellikle 8 ayar altın tercih edilir. ayrıca elmas taşların takılacağı yüzeyler karartma denilen işleme tabi tutulur ki bu işlem sayesinde elmas taşların güzelliği daha çok ortaya çıkar. Bu karartma uygulanan kısımlardaki maden yoğunluğu gümüşten oluşur.