Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)

Pırlanta Düğün Hediyesi

İnsanlık tarihi boyunca her zaman en kutsal kurum olan aileye giden yolun başlangıcında evlilik vardır. Dünyanın hemen hemen hiçbir toplumunda da evlilik düğünsüz olmaz. Düğünlerde ise konukların hediye alması kadar önemli olan noktalardan biri de evlenecek kişilerin birbirlerine hediye almasıdır. Çok uzun yıllardır da kadına düğün hediyesi olarak pırlanta alınır. Bu bizim toplumumuzda da bir gelenek halini almıştır.Pırlanta Düğün Hediyesi tek taş yüzük olabileceği gibi kolye, küpe ve bilekliği içinde barındıran muazzam bir pırlanta set de olabilir. Burada önemli olan, hediyenin pırlanta olmasıdır. Çünkü pırlanta demek sadakat demektir, tutku demektir, aşk demektir.


Bu anlamları yükleyenler sadece biz değiliz tabii ki. En eski toplumlardan beri pırlantaya manevi anlamlar yüklenmiş, onun bir hediye olarak, özellikle de bir düğün hediyesi olarak değer görmesi kaçınılmaz olmuştur. Pırlanta en klasik anlamıyla aşkı ifade eder. Milyonlarca yılda oluşan ve tarihe tanıklık eden pırlantalar, tıpkı aşk gibi sonsuzdurlar. Duyguların en değerlisi sonsuz aşktır ve pırlantalar da bu sonsuzluğu temsil ederler. Nadirdirler ve bu bakımdan eşsizdirler. Yani düğünde pırlanta hediye eden kişi, duyduğu aşkın her insana nasip olamayacağını ve sonsuz olduğunu söylemiş olur. Düğün kadar özel bir güne, en az onun kadar özel olan bir hediye yakışır zaten. Pırlanta Düğün Hediyesi ile de kendinizi özel hissetmemeniz kaçınılmaz olur.

Pırlanta hediyeler, düğünlerde aileler tarafından da geline alınabilir. Pırlanta kolye, bileklik ya da küpeler de Pırlanta Düğün Hediyesi olarak değerlendirilir. Hatta çoğu aile, çocuklarının bu mutlu gününde kolye, bileklik ve küpeden oluşan pırlanta bir set hediye ederler. Pırlantanın eski toplumlarda uğur getirdiğine, hastalıktan ve beladan koruduğuna inanılırdı. Aileler de düğünlerde pırlanta hediye ederek çocuklarını yeni hayatları boyunca korumayı amaçlarlar. Siz de düğün hediyesi olarak pırlanta hediye edip bu iyi dileklerinizi anlamlı bir şekilde dile getirmiş olursunuz.

Kısacası Pırlanta Düğün Hediyesi ile birlikte yeni çifte dilenen ömür boyu mutluluklar somut bir hal almış olur. Ayrıca eşinin parmağına pırlanta bir yüzük ya da boynuna pırlanta bir kolye takan kişi de aşkını ve sadakatini şık ve unutulmaz bir yolla anlatmış olur.

 Diğer Tüm Pırlanta Düğün Hediyeleri İçin Tıklayınız.