Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)

Gelinlere En Çok Yakışan Taşların Anlamları

Gelinler düğün günü takacakları takıları seçerken oldukça hassas ve özenli davranırlar. Genellikle büyük çoğunluk tercihini pırlantadan yana kullansa da diğer renkli ve değerli taşların da gelinlere çok yakıştığı aşikar. Safir, zümrüt, elmas, yakut ve diğerleri…  Pırlantanın eşsizliği simgelediği gibi diğer değerli taşlar da kendinizle özdeşleştirebileceğiniz anlamlara sahiptir. Düğün günü takılacak takıyı genellikle gelin ve damat birlikte seçer. Bu, damadın geline hediyesi olur. Değerli taşların anlamlarını bilmeniz,  müstakbel eşinize alacağınız takının seçimini yapmanızı kolaylaştıracaktır.

 

1- Safir Taşlar  - Taşların Anlamları

 Safir, mavi cevher… Taşlar arasında en çok tercih edilen safirin, nazardan ve kötü düşüncelerden uzaklaştırdığı biliniyor. Üstelik yaratıcılığı da arttırdığına inanılan taşı, sevdiklerinize armağan ederseniz onun güzelliğine hayran olduğunuzu, nazarlardan ve tüm kötülüklerden korumak istediğinizi ifade etmiş olursunuz. Aynı zamanda safir taşını hediye ettiğinizde ısıya dayanıklı ve değerli bir taş olduğu için sevdiğinize verdiğiniz önemi de göstermiş olacaksınız.

 Safir Taşlar

2- Zümrüt Taşlar  - Taşların Anlamları

 Zümrüt, taşların en değerlilerindendir. Durum böyle olunca zümrütlü bir takıyı, aşkınızın değerini ve saflığını göstermek için hediye edebilirsiniz. Zümrüt aynı zamanda bolluk, sevgi, denge ve sabrı simgeler. Böylesine anlamlı bir taşı eşinize, nişanlınıza ve sevgilinize onu ne kadar çok önemsediğinizi göstermek için tercih edebilirsiniz.

zümrüt taşlar 

3- Yakut Taşlar  - Taşların Anlamları

 Yakut, Hindistan’da değerli taşların efendisi olarak ünlü. Tüm değerliliğinin yanı sıra, üzerinde yakut taşıyan birinin, kendisinden çok diğer insanları düşündüğüne inanılır. Yakut taşına dünya üzerinde ender rastlandığından anlamı da büyüktür. Aşkınızı ifade etmenin en güzel yolu yakutu hediye ettiğinizde, onun tekliğini ve onun ne kadar özel olduğunu ifade etmiş olursunuz.

 yakut taşlar

4- Elmas Taşlar  - Taşların Anlamları

 Elmas, taşların en kıymetli olanıdır, gücü ve ihtişamı sembolize eder. Sevdiğinize onu ne kadar çok sevdiğinizi göstermek istiyorsanız elmas taşlı bir takı alabilirsiniz. Elmasın aynı zamanda masumluk ve sadakati de simgelediği söylenir. Bir ömür boyu sadece ona sadık kalacağınızı anlatmak için elmastan daha özel bir hediye bulamazsınız.

 Elmas Taşlar

5- Topaz Taşlar  - Taşların Anlamları

 Topaz taşının diğer adı aşk taşıdır. Elmasla benzerlikler gösteren topazı da aşkınızın büyüklüğünü anlatmak için hediye edebilirsiniz. Eğer hediyeyi alan tarafsanız ne kadar değerli olduğunuzu unutmayın çünkü topaz da dünya üzerinde nadir bulunan taşlardan biri.

Topaz Taşlar