Sepetiniz
0 TL ( 0 Ürün)

Evlilik Teklifi ve Tektaş Yüzük
Sevdiğiniz kadına evlenme teklifi etmeye karar verdiniz. Güzel bir organizasyon da yaptınız, ona romantik, şaşırtıcı ve ömrü boyunca unutamayacağı bir şekilde evlenme teklifi edeceksiniz. Tabii hayatınızın bu özel gününde olmazsa olmaz bir şey var: Tektaş yüzük . Evlenme teklifi etmeyi düşünen bir erkek, öncelikle sevgilisinin zevkine ve tarzına bir tektaş pırlanta seçmelidir. Bilmelisiniz ki onu çok sevdiğinizi ve ömrünüzü onunla birlikte geçirmek istediğinizi söylerken elinizdeki açık kutuda pırıl pırıl parlayan tektaş yüzük sizin en önemli şahidiniz olacaktır.

Evlilik teklifi ederken tektaş pırlanta yüzük hediye etmek aslında çok eski bir geleneğin günümüze evrilmiş halidir. Evlilik çok eski çağlardan beri yüzükle simgelenmiş, evli çiftler hep yüzük takmışlardır. Günümüzde de evliliğin en önemli simgesi alyanstır. Tektaş yüzük de bu yolun ilk adımının, yani evlilik teklifinin önemli bir aksesuarıdır. Eskiden toplumumuzda söz ve nişan merasimleri ayrı ayrı yapılırdı. Günümüzde ise söz töreni pek yapılmıyor. Dolayısıyla evlilik teklifi esnasında takılan tektaş yüzük aslında söz yüzüğü işlevi de görüyor. Ardından nişan töreninde alyanslar takılıyor.

Evlilik teklifi için tektaş yüzük alırken sevgilinizin tarzına en uygun pırlanta yüzüğü bulmak için elinizden geleni yapmalısınız. Birlikte bir yuva kurmayı teklif ettiğiniz kişiye onun hiç beğenmeyeceği bir yüzükle evlenme teklifi etmeniz şansınızı fazla zorlamanız anlamına gelir. Onu ne kadar çok sevdiğinizi ve ne kadar iyi tanıdığınızı da onun en beğeneceği yüzüğü seçerek ve romantik evlilik teklifi sözleri eşliğinde gösterebilirsiniz. Bunun için radarlarınızın açık olması gerekir tabii. Diğer takılarının tarzına, kullandığı taşların büyüklüğüne, dergilerde, mecmualarda beğendiği, baktığı mücevher reklamlarına dikkat ederseniz bu konuda bir fikir sahibi olabilirsiniz. Müstakbel eşinizin giyim tarzı da sizin için önemli bir ipucu olacaktır. Spor ve sade bir tarzı varsa aşırı iddialı bir pırlanta onun tarzına uymayabilir. Ama gösterişi ve iddiayı seven bir tarza sahipse o zaman size de “ben buradayım” diyen göz kamaştırıcı bir tektaş yüzük almak düşer.

Sevgilinizin beğeneceği tektaş yüzüğü seçmeyi bir türlü başaramıyorsanız size bir tüyo: Onun en yakın arkadaşıyla görüşün ve ondan yardım isteyin. Bir kadının tarzını, neyi beğenip neyi beğenmeyeceğini en iyi onun en yakın arkadaşı bilir. Siz de tektaş yüzük seçimi konusunda sevgilinizin en yakın arkadaşından yardım alarak işinizi garantiye alabilirsiniz. Tabii bu detayı sevgilinizden saklamaya kalkarsanız ve sonradan öğrenirse hile yapmış sayılırsınız ve iş tatsızlaşabilir. O yüzden teklif merasimi bittikten sonra uygun bir zamanda onun en beğeneceği tektaşı bulmak için arkadaşından yardım aldığınızı müstakbel eşinize söylemelisiniz :)